Engelli Komisyonu Eğitim Toplantısı Yapıldı

06/06/2017 tarihli ve 30088 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Gümrük Muafiyeti Tebliği (Seri No: 2) kapsamında yeni kurulacak Engelli Komisyonunda Görev alacaklar için Bölge Müdürlüğümüzde eğitim düzenlendi.

06/06/2017 tarihli ve 30088 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Gümrük Muafiyeti Tebliği (Seri No: 2) kapsamında yeni kurulacak Engelli Komisyonunda Görev alacaklar için Bölge Müdürlüğümüzde eğitim düzenlendi.


Yeni kurulacak Engelli Komisyonlarında görev alacaklara komisyonlarda yapılacak işlemler, karşılaşılan sorunlar ve çalışma şekilleri konularında eğitim düzenlendi.
Eğitim Toplantısına Gümrükler Genel Müdürlüğü Muafiyetler Dairesi Başkanı Erdal KARAHİSAR, Gümrük Ticaret Uzmanları ile yeni kurulacak komisyonlarda görev alan 6 Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.
Ev sahipliğini Bölge Müdürümüz Hasan YASSIBAŞ ve Bölge Müdür Yardımcımız N.Aylin YILDIZBAYRAK ile Gar Gümrük Müdürümüz Ahmet KARTAL'ın yaptığı eğitim toplantısı başarılı bir şekilde yapıldı.
Gümrükler Genel Müdürlüğü Muafiyetler Dairesi Başkanı Erdal KARAHİSAR ve Bölge Müdürümüz Hasan YASSIBAŞ'ın açılış konuşmalarını yaptığı toplantı, Gar Gümrük Müdürümüz Ahmet KARTAL ve Gar Gümrük Müdür Yardımcımız Abdullah DÖNMEZ'in Komisyon çalışmaları ve işlem süreçlerini anlattığı sunum ile devam etti. Uygulamaya dönük soru cevap şeklinde devam eden toplantı öğleden sonra Bölge Müdürlüğümüzde kurulan komisyonun yaptığı çalışmalar uygulamalı olarak toplantıya katılan katılımcılara gösterildi. Komisyon sonrasında uygulamada karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve yeni kurulacak komisyonlarla karşılaşılabilecek olası sorunlar hakkında görüş alışverişi yapılarak sonlandırıldı.