Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü

Etiyopya'dan Gelen Heyet'ten Müdürlüğümüze Ziyaret

Etiyopya'dan Gelen Heyet Ankara Gümrük Müdürlüğü ve Kazan Lojistik Üssü ile Ankara Laboratuvar Müdürlüğü'nü 12 Temmuz 2017'de Ziyaret Etti

Ekonomi Bakanlığı uzmanlarının eşlik ettiği 13 kişiden oluşan Etiyopya Heyeti  çok taraflı ticaret sistemleri, DTÖ, ticaretin kolaylaştırılması, devlet destekleri, ticarette yaşanılan teknik engeller, yatırım teşfikleri gibi konularında görüşmelerde bulunmak ve uygulamaları görmek amacıyla Ankara Gümrük Müdürlüğü ve Kazan Lojistik Üssü 12 Temmuz 2017 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi.

Etiyopya Heyeti Ankara Lojistik Üssü Yönetim Merkezinde Ankara Gümrük Müdürü Mehmet SAĞLAM tarafından karşılandı. Ziyaret kapsamında Heyete, Gümrük işlemleri ve Türkiye’nin ilk uluslararası taşımacılık üssü olan Ankara Lojistik Üssü’nde yer alan Ankara Gümrük Müdürlüğü denetimi altındaki antrepo, depo ve diğer tesislerde yerinden verilen hizmetler hakkında bilgi verildi.

Ayrıca DTÖ eğitimi kapsamında Ankara Laboratuvar Müdürümüz Harika GÜRBULAK tarafından yapılan işlemler hakkında detaylı bir sunum yapıldı.

Dünya Ticaret Örgütü tarafından düzenlenen eğitimler kapsamında Aralık 2016 da yapılan eğitimler ve işbirliğinin devamı niteliğindeki programda Ankara Gümrük Müdürlüğü ve Ankara Laboratuvar Müdürlüğünce gerçekleştirilen işlemler ile Kazan Lojistik Üssü hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılarak hep birlikte öğle yemeği yenilmiş ve işbirliği için yapılabilecek konular hakkında ayrıntılı değerlendirmeler yapılmıştır.