Köpek Eğitim Merkezi, Akyurt’ta Hizmete Açıldı.

Kaçakçılıkla etkin mücadele kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKÇİ’nin katılımları ile 13.09.2017 tarihinde Köpek Eğitim Merkezi, Akyurt’ta hizmete açıldı.

       Kaçakçılıkla etkin mücadele kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKÇİ’nin katılımları ile 13.09.2017 tarihinde Köpek Eğitim Merkezi, Akyurt’ta hizmete açıldı.
       Açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’nin yanı sıra Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih ÇİFTÇİ, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap AŞÇI, Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Genel Sekreteri Kunio MİKURİYA, Bakanlığımız Müsteşar Yardımcıları Sezai UÇARMAK ve Remzi AKÇİN, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü ve Bakanlığımız diğer birim amirleri ile personelleri katılırken, Bölge Müdürlüğümüzü temsilen Bölge Müdürümüz Hasan YASSIBAŞ, Bölge Müdür Yardımcımız Naime Aylin YILDIZBAYRAK, Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hacı Osman AKSU, Ankara Gümrük Müdürü Mehmet SAĞLAM, Esenboğa Gümrük Müdürü Recep BİLGİN, Ankara GAR Gümrük Müdür Vekili Ahmet KARTAL açılışta hazır bulundular.
       Şehitlerimizi anmak için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende yapılan konuşmaların ardından, Köpek Eğitim Merkezinde görevli personelin toplumsal olaylar ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında narkotik dedektör köpekleri ile yaptıkları gösteriler törene renk kattı.
        Köpek Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen adaptasyon kursu kursiyerlerinin sertifikaları ile kaçakçılık yakalamalarında rekortmen köpekler Zeus ve Lily’e başarı ödülleri Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI ve Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Genel Sekreteri Kunio MİKURİYA tarafından verildi.
        Köpek Eğitim Merkezi Yerleşkesinin protokol tarafından yerinde incelenmesini takiben gerçekleştirilen kokteyl sonrası tören sona erdi.