Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü

Bölge Müdür Vekili

Bölge Müdür V. Hasan YASSIBAŞ

Hasan YASSIBAŞ

Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür V.

   

1958 Konya Ereğli doğumludur. İlk, orta, lise eğitimini Ereğli'de  tamamlamış olup, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirmiştir.

Memuriyet hayatına 1982 yılında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakanlık Genel  Sekreterliği'nde başlamış ve memuriyet görevine 1984 yılından itibaren Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'nde devam etmiştir. 1990 yılında Şeflik Sınavını kazanmış, 1993 yılına kadar Şef olarak görev yapmış ve 1993 yılında Şube Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. 2006 yılında Müsteşarlığın açmış olduğu görevde yükselme sınavını kazanarak Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olmuştur.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'nde geçen süre içerisinde; Mevzuat Değerlendirme, Bilgi Toplama, Komuta Kontrol ile İstihbarat (SELEC, ZKA, ALO 136) Şube Müdürlüklerini yapmıştır.

1991-1992 yılı eğitim ve öğretim yılında, Milli eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği Devlet Lisans Okulu'na 9 ay süreyle giderek (İngilizce) eğitim almıştır.

Bakanlığımızın (Müsteşarlığımızın) ilk Ortak Transit Çalışma Grubunda yer almış olup, 2 yıl aralıksız bu grupla birlikte çalışmış ve kurumun işleyişiyle ilgili olarak da yurtdışında bazı gümrük idarelerindeki uygulamayı yerinde görme fırsatı bulmuştur.
2005-2008 yılları arasında 3 yıl süre ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğunda yürütülen Hava Limanlarının Güvenliği ile ilgili oluşturulan, Eğitim, Araştırma ve Danışma Uzmanlar Kurulu (EADUK) üyeliği yapmıştır. Hava alanlarının güvenliği ile ilgili olarak, Türkiye'de pek çok havalimanının test ve denetiminde bulunmuştur.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne yetki ve sorumluluk veren Ulusal ve Uluslararası Kanun, Tüzük, Yönetmelik ve Tebliğlerle ilgili olarak çalışmalarda bulunmuş, Ulusal ve Uluslararası birçok Kaçakçılık operasyonlarına katılmıştır.

04.02.2014 tarihli Bakanlık Atama Onayı ile Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. 17.01.2017 tarihli Bakanlık Onayı ile Bölge Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.